info@marasakupunktur.com 0 216 443 83 84

Dr. İsmail Maraş 1949  Konya Ereğli doğumlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Akupunkturla tıp fakültesinde öğrencilik yıllarındayken tanışmış ve o zamandan beri de hiç bırakmamış, ülkemizde akupunkturun yaygın kullanımı için eğitimler, klinik çalışmalar ve araştırmalar yapmıştır. Birçok üniversitede ve Akupunktur kongrelerinde bu konuda klinik çalışmalarını raporlamıştır. Hayat felsefesi her zaman ‘’Önce insan, önce sağlık ‘’ olmuştur.

Ülkemizde Akupunktur adına birçok ilke imza atan ve birçok ilki ülkemize getiren Dr. Nüzhet Ziyal ile Dr. İsmail Maraş usta çırak eğitimine dayalı beş yıllık çalışma sonunda Dr. İsmail Maraş  Maraş akupunktur ve Lazer Tedavi Merkezini 1996 yılında kurmuştur.

İstanbul’da Üsküdar’a bağlı Büyükçamlıcada Türkiyenin ilk ve tek Akupunktur Polikliniği olan Maraş Akupunkturda ekibiyle birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.

Ülkemizde akupunktur eğitimi verilmesi pratik eğitim alınması konusunda faydalı girişimlerde bulunmuştur. Dr. İsmail Maraş, akupunkturun insan sağlığı için vazgeçilmez çok önemli bir tedavi metodu olduğunu iyi bilmektedir. Bu bilgisiyle akupunktur tedavi pratiğini binlerce kişiye öğretmeyi ülkesine ve sağlığa katkı için kendisine bir görev bilmektedir. Çünkü o kendisini insan sağlığına bir sağlık adamıdır.

Boyun fıtığını akupunkturla tedavi eden ilk hekim olarak 1985’li yıllarda Türkiye’ye elektronik akupunktur cihazı getirmiştir.  Akupunkturla tedavi edilebileceği var sayılan, parkinson, multipskleroz, migren, bel fıtığı, romatizmal hastalıklar, ruhsal hastalıklar, nörolojik rahatsızlıklar, solunum yolları hastalıkları, hormonal rahatsızlıklar, kalp damar sistemi hastalıkları, göz hastalıkları, deri hastalıkları gibi pek çok hastalığın akupunkturla tedavisini ilk defa gerçekleştirilmesine vesile olan ve başarılı çalışmaları ile hastalarını tedavi eden bir hekimdir.

Aslında akupunktur Türkiye’de tam anlamıyla tanınmamaktadır. Genelde sigara bırakma ve zayıflama programlarında kullanılmakta olduğu sanılırken aslında birçok rahatsızlığın iyileştirilmesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve desteklenen bilimsel bir tedavi yönetimidir.   Akupunktur tedavileri Yurtdışında sosyal güvenlik kurumları ve özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Türkiye de bu yönde çalışmalar Akupunktur uygulamaları ve diğer Alternatif tedaviler için planmakta ve Sağlık Bakanlığının bu yöndeki çalışmaları devam etmektedir.

Akupunktur konusunda bazı hekim arkadaşlar belirli konulara ağırlık verip diğer konularda akupunkturu kullanamamaktadırlar. Bunun sebebi akupunkturu her hastalık konusunda uygulayan hekim sayısının az olması. Daha bilinir ve kolay uygulanır rahatsızlıklarda isim yapıp kısa tedavilerle kolay yoldan tedavi gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar. Bu yaklaşımda bazı vakalarda başarıya ulaşmayı zorlaştırmaktadır. Bu nedenle akupunktur emin ellerde ehil bir şekilde uygulanmalıdır. İnsanlar akupunktur deyince bu iki üç konuda uygulanan basit bir şey duygusuna kapılıyorlar.
Aslında bir insanın zayıflaması ya da sigarayı bırakması başlı başına bir başarıdır. Ama akupunkturun başarısı bu kadarla sınırlı değildir.
Akupunktur, modern tıbbın yaklaşabildiği veya henüz yaklaşım sunamadığı hastalıkların birçoğunda olumlu, etkin ve güvenli bir tedavi imkânı sunmaktadır.
Akupunktur belirli rahatsızlıklarda kullanılarak ve tedavi alanının sınırlandırılmaması gerekmektedir. Bazı rahatsızlık ve hastalıklarda ana tedavi bazı durumlarda tamamlayıcı destek tedavi olarak etkin kullanılmalıdır.

Örneğin Maraş Akupunktur, boyun fıtığında, boyun kireçlenmesinde, yüksek tansiyonda, bkolestrolda, behçet hastalığında, romatizmanın dört yüz çeşidinde, karaciğer yağlanmasında, siroz başlangıcında, böbrek yetmezliğinde, göz alerjisinde, astımda, halk arasında bunama denilen alzheimer rahatsızlığında, kabızlıkta, kolitte, kolitik ülserozede, karpal tünel sedromunda, migren ve baş ağrısının değişik çeşitlerinde olmak üzere ve daha birçok rahatsızlıkta akupunkturla iyi netice almaktadır.

Yılların bilgi birikim ve tecrübelerimizden yola çıkarak diyoruz ki:
Maraş Akupunktur, hastalarını diğer tedavi metotlarının yanı sıra akupunktur tedavisiyle iyi eden bir sağlık kuruluşudur.
Bunun böyle olduğunu, değişik rahatsızlık sebebiyle Maraş Akupunktura gelmiş ve tedavi olmuş değişik kimselerin tedavi öncesi ve sonrasıyla ilgili duygularından öğrenebilirsiniz.