info@marasakupunktur.com 0 216 443 83 84

KİLO KONTROL PROGRAMI

KİLO KONTROL PROGRAMI

Fazla miktarda dış ve iç organ çevresi yağlanma oranına sahip bireyler için uygulanan  kilo kontrol programıdır. Bu beslenme programında danışanın vücut ve beden analizi alınarak, günlük yaşantısına uygun bir beslenme düzeni hazırlanır. Danışan, hazırlanan beslenme programına uyduğu ve günlük egzersizlerle bu beslenme programını desteklediği sürece adım adım ideal kilosuna ulaşır.

Maraş Akupunktur Merkezi olarak Kilo kontrol programına başlamadan önce, ilk olarak fazla kilonun nereden kaynaklandığını tespit ediyoruz. Kilo problemi hormonsal bir bozukluğa mı bağlı, metabolizmayla mı ilgili, kullanılan ilaçlara mı bağlı, hamilelik ile mi strese mi bağlı bunun nedenini ortaya koyarak önce nedene yönelik tedavi uyguluyoruz. Aksi halde yapılan tedaviler yeterli sonuç vermez verse bile tekrar verilen kilolar kolayca geri alınır. Problemleri ortadan kaldırdığımızda Akupunktur ve kilo kontrol programı ile sağlıklı biçimde ayda 3-5 kilo  verilmektedir. Akupunktur ve kilo kontrol programı ile sağlıklı ve dengeli şekilde zayıflama sağlanır. Bu şekilde sistemik olarak zayıflama sağlandığında hem iştah ile ilgili otokontrol gelişmiş olur hem de kalıcı zayıflama sağlanmış olur.

Bu amaçla beslenme düzenini akupunktur ve kilo kontrol programı birlikte uygulayarak daha kısa süre de daha verimli ve daha etkili sonuçlar almakta mümkündür.