info@marasakupunktur.com 0 216 443 83 84

ALERJİ ve ASTIM

ALERJİ ve ASTIM

 

Allerjinin binbir şekli vardır…

             Alerji ve astım

Alerji (allerji) nedir?

Vücuda ağız yoluyla, temasla, solunumla vb. alınan herhangi bir maddeye karşı, vücudun, gösterdiği tepkidir. Alerji kişiye özel bir durumdur. Herkesin alerjisi kendine özeldir. Alerji tek başına bir hastalık sayılmaz. Önemli olan alerji sebebiyle başka bir hastalığın ortaya çıkmamasıdır. Akupunktur, allerjiyi dengeleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren en etkin tedavi yöntemlerinden biridir.

 

Alerjik hastalıklar nelerdir?

Astım hastaları,

Burun nezlesi,

Sinüzit,

Göz nezlesi,

Burun polipleri,

Alerjik orta kulak iltihabı,

Ürtiker ve egzama

Deri hastalıkları,

Gıdaya bağlı tepkiler,

İlaç ve kimyasal maddelerden doğan alerjik vakalar,

 

Gizli alerjiye dikkat

Kişinin sağlığına dikkat etmesine rağmen bağırsaklarında gaz şişkinlik kabızlık yorgunluk halsizlik gibi düzensizliklerin sebebi yapılan tahlil tetkik röntgen vs. sonucunda net bir bulgu vermiyorsa, o şahısta % 65- 70 gizli alerji mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Gizli alerjinizin olup olmadığınızı test için diğer birkaç ipucu daha. Yıllardır doktora gidiyor, bir sonuç çıkmıyor ama gaz ve şişkinliğiniz sürüyor ise; yazın bile el ve ayaklarınız üşüyor, geceleri çorapla yatmak zorunda kalıyorsanız; sıcak mekândan soğuk mekâna geçişlerde vücudunuzda ani bir tepki oluşuyorsa, gizli alerjik bir bünyeye sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

Birçok rahatsızlığın temelinde gizli alerji olduğu halde bu durum genelde gözden kaçar. Oysa ümmin sisteminin dengelenmesi açısından çok önemlidir.

 

Alerji ve astımda akupunktur tedavisi

Allerji ve astım tedavisinde akupunktur ve lazer tedavisi, medikal yöntemlere göre çok daha etkilidir. Allerjik ve kronik astımlı vakaların akupunktur ve lazer tedavisi ile tedavi olması son derece faydalıdır.

 

Detaylı bilği için online veya telefon ile bize ulaşabilirsiniz …

 

http://www.marasakupunktur.com/iletisim.cfm

 

Danışma hattı:0 216 443 83 84